Rubriky
blog

Koç, oyuncular ve taraftarlar için rol model olur.

Koç, oyuncular ve taraftarlar için rol model olur.

Rayo ve Racing’in bu yarışmada en son oynadıkları 2012 Mart’tı ve maç ev sahibi takımın 4-2 galibiyetiyle sona erdi.

İkinci Lig eleme tablosunda bu takımların durumunu analiz edersek, her iki takımın da Rayo Vallecano lehine 3 puanla ayrıldığını görebiliriz. Paco Jemez’in ekibi soyunma odasında 5 puanla on birinci sırada. Öte yandan ziyaretçiler 2 puana sahip ve turnuvada yirminci sırayı alıyorlar.

[eğer gte mso 9]> Normal 0

yirmi bir

false false false ES X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 F.C. Barcelona ve Real Madrid. Son yıllarda ve her ikisinin de sergilediği yüksek futbol seviyesinden dolayı, rekabet giderek artan rekabet sınırlarına ulaştı. Guardiola ve Mourinho bir konuda anlaşırsa, bu onların rekabetçi ruhları ve kazanma arzularındadır.

Alberto Mena *

Burada sizlerle spor dünyasında kurulan, her türlü insan ilişkisinde meydana gelebilecek az ya da çok rekabete mükemmel bir şekilde uygulanabilen rekabet hakkında konuşmak istiyorum. Bence rekabet etmenin iki yolu var: biri sağlıklı, diğeri zararlı. Sağlıklı rekabet kendinizle başlar. Kendini kimseyle karşılaştırmıyor, daha çok benim yapmak istediğim kadar iyi yapan başkalarının modellerini benimsiyor. Oradan, bu modelleri bütünleştirerek üzerlerinde düşünmeye ve kendi kapasitesini sonuna kadar sergilemeye çalışır. Zamanla, sakinlikle, alçakgönüllülükle, zevkle ve adanmışlıkla, kendime zarar vermeden ve başkalarına zarar vermeden yapabileceklerimin sınırları genişletiliyor. Oradan kimin daha iyi olduğunu görmek için başkalarıyla adil bir şekilde rekabet edersiniz. Her biri, en iyi bildiğini, nasıl yaptığını, ekibine kendisinin en iyisini vererek yapıyor. Tüm bunlar, karşı tarafa ve oyunun kurallarına saygı ve düşünceden kaynaklanıyor. Son, araçları haklı çıkarmaz. Zararlı rekabet ise benden daha iyisini yapanlara dikkat etmek, gerekirse onlara zarar vermek ve her neyse onu kazanmak temelinden başlıyor. Bu şekilde rekabet eden kişi, oyunun kurallarına saygı duysa da, gerekirse kirli oynasa, hile yapsa, yalan söylese, diğeriyle dalga geçip, yapabiliyorsa onu dövse ne pahasına olursa olsun kazanmak ister. Ana bileşenlerinden bir diğeri, eylemlerinin sorumluluğunu nadiren üstlenmesidir, bunun yerine “topları dışarı atmaya” ve kimseyi kazanmadığı için suçlamaya adanmıştır. Hedefe giden her yol mubahtır.

Birinin neden bir tür rekabet içinde inşa edildiğinin köklerini bilmek ve anlamak istiyorsak, aile çekirdeğinde her birinin kendi tarihinde yaşadığı deneyime bir kez daha gitmeliyiz. Burada ele aldığımız konuyu terk etmemek için ona girmeyeceğim. Sadece babamızla erkeklerde ve annemizle kadınların durumunda kaydettiğimiz ilişki deneyimlerinden, bir şekilde işbirliği ve / veya rekabet etme şeklimizi inşa ettiğimizi söylüyorum. Herhangi bir şekilde işbirliği yapabilirsek rekabet etmeyiz. Örneğin iş yerinde benzetme yaparsak, baba veya anne figürlerini temsil edenler patronumuzdur. Futbolda babamızı temsil eden figür nedir? Şüphesiz koç. Doğru ve yanlış arasındaki sınırları belirleme anında otorite, karar verme gücü ve en yüksek sorumlu kişi sembolü. Aynı işlev, karşı karşıya gelen iki takım arasında adil olmaya çalışan hakem figürü tarafından da gösterilir. Koç, oyuncular ve taraftarlar için rol model olur. Hakem, tüm kötülüklerimizi kendisine yöneltecek bir dış düşman haline gelebilir, oyuncuların kendilerini ve taraftarları insanların bütünlüğünü tehlikeye atan sapkın ve yıkıcı bir spirale sürükleyebilir. Teklifi F.C.’den ayıran mesafe aşikârdır. Pep Guardiola’dan Barcelona ve José Mourinho’dan Real Madrid, her biri kendi sonuçlarını çıkarıyor. Hakem açıkça yanılıyor. Antrenörler açıkça yanılıyor. Açıkçası oyuncular da yanılıyor. Hata, oyunun ve hayatın bir parçasıdır ve gerçek sorumluluklarımızdan kaçınmak için bir bahane olmamalıdır. Nasıl kazanılacağını bilmek için kaybetmeyi öğrenmelisin.

Renklerin ötesinde, kendimizi bir çocuğun, bir zamanlar olduğumuz çocuğun gözlerine yerleştirelim. Yetişkinlerde gözlemledikleri davranışları onların gözünden görmeye çalışalım … Guardiola ve Mourinho hedeflerine ulaşamadıklarında nasıl davranırlar ki bu da kazanmaktır, oyuncuları kazanmadıklarında nasıl davranırlar? Eşlik eden ebeveynler Çocukları futbol sahalarına nasıl davranır? Anladığım kadarıyla, hem spor dünyasının içinde hem de dışında nerede olduklarını bilmeyen herkese açık sınırlar koyma görevi benim için çok önemli görünüyor. Çocukken her düzeyde sınırlara saygı duymayı öğrenmediysem, bir yetişkin olarak bunlara saygı duymak veya bunları uygulamak benim için zor olacaktır. Şiddetle ya da otoriterlik nedeniyle sınırların zorlanmadığı açıktır, oradan aşırılıklar gelecektir. Çocukken, ilişkiden kaynaklanan, kendi iyiliğimiz ve başkalarının iyiliği için bütünleşmemize ve anlaşılmamıza izin veren açık, yapıcı ve insani sınırlara ihtiyacımız var. Adaleti sağlamakla görevli sosyal mülklerden şiddet ve yıkıcı eylemlere ne spor dünyasında ne de dışında izin verilemez. Oyunun kurallarına uyulmalı, sınırlar gereklidir ve herkes tarafından saygı gösterilmelidir. Durum böyle olmadığında, hepimizi etkileyen açıkça zararlı ve sapkın bir işleyişte suç ortağı olmak istemiyorsak, bunu rapor etmek ve net ve kesin bir cevap vermek sosyal bir sorumluluktur.

Bu noktada spor dünyasında meydana gelen bazı davranışları gözlemlersek, rekabet ve sporun anlamının ve temel anlamının farkına varmamız hepimiz için iyi olacaktır. Bunu yaparsak, onların çarpıtılmasını, kirlenmesini ve saptırılmasını önlemek için zamanında olurduk. 2010 Barselona Dünya Yelken Yarışı’nın sloganı tam anlamıyla şu şekildedir: “Rakibimiz güçlü, ona olan sevgimiz daha da güçlü.” Oradan diğerine ve oyunun kurallarına derin bir saygıdan gerçek rekabet kurulur. Rekabet etmemize rağmen, diğerleri ve diğerleri benim gibi insanlar ve onları tanımadığım için onları sevmeme rağmen, en azından tüm saygımı ve ilgimi hak ediyorlar. İnsanlar ne pahasına olursa olsun kazanmanın üstünde ve önünde.

* Vücut psikoterapisti

Bu medya partisi vesilesiyle Mediapro, televizyon sinyalini yasadışı olarak yayınlayan kamu kuruluşlarına sinyalleri bulup kesmek için kampanyasını yoğunlaştıracağını duyurdu.

Bu anlamda, bu sezon boyunca İspanya genelinde toplam 6.650 barın sinyali kaybettiğini ve yasadışı kullanımı nedeniyle ekonomik yaptırımlar ve yasal işlemlerle karşı karşıya olduğunu hatırlattı.

Mediapro, sinyalin yalnızca geçen hafta sonu, usulüne uygun olarak yetkilendirilmedikleri için Gol T sinyalini sahtekarlıkla yayınlayan 474 yerel kişiye kesildiğini belirtti. Ayrıca, bu sırada söz konusu kanalın sinyalinin herhangi bir zamanda, hatta bir oyunun yayınlanması sırasında bile kesilebileceği konusunda uyardı.

Alanın dışında da insandırlar ve partnerleriyle ilişkileri de önemlidir. Hala çözülmemiş gerilimler var ve ortaklarının sahada yaptığı gibi güzellikte rekabet ediyorlar. Yani bugün klasiğin kalbidir.

Çizim

FC BARCELONA

Pike Shakira: Gündemde

Şüphesiz, klasiklerin en medyatik çiftini oluşturmaya devam ediyorlar ve yaşadıkları medya tacizi artıyor. Öyle ki, son aylarda birkaç kez, ayrılıklarını doğal karşılayan bilgilerle karşılaşmak zorunda kaldılar ve buna, romantik bir İtalya gezisinde fotoğraflarının çekilmesine izin vererek yanıt verdiler.

Yolanda Cardona Valdés: Sağlam bir ilişki

Katalan kaleci ve Kolombiyalı model hala ilk günkü gibi aşık ve son klasikten kısa bir süre önce bir dergi tarafından yayınlanan muhteşem ve ateşli bir raporda bize bunu gösterdiler. O zamandan beri çift, her zamanki düşük anahtar rollerinde kaldı ve oğulları Dylan’ın tadını çıkardı.

Antonella Rocuzzo Messi: Çok mutlu

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru düğün çılgınlığı dedikodularından etkilenmiyorlar. O zaman evlenmediler ve bu yıl evlenecekler mi bilinmiyor. Mümkün olduğunca spot ışıklarından ve paparazzilerden uzak duran çok sağduyulu bir çift. Birkaç yıldır birlikteler ve ilişkileri her geçen gün pekişiyor.

Daniella semaan Cesc: Neredeyse bir yıl beraber

Kız arkadaşından yedi yıl ayrıldıktan sonra Cesc, kendisinden on iki yaş büyük, boşanmış ve iki çocuklu Lübnanlı Daniella ile çıkmaya başladı. Birlikte ilk yıllarını tamamlamak üzereler ve Daniella bu süre zarfında Messi ve Thiago’in kız arkadaşlarıyla iyi arkadaş olma fırsatı buldu.

REAL MADRİD:

Cristiano Ronaldo Irina Shayk: Kayınvalide için krizde

Düğünlerini 12 Temmuz’a ayarladılar, ancak son haftalarda çok ciddi bir kriz söylentileri çıktı. İnkar etmek gerekirse, Bernabéu’da görüldü, ancak bu casinoslot 72, Portekiz basınının Cristiano’nun annesine atfettiği çiftin zor zamanlardan geçtiğini gizlemiyor. Artık onlarla birlikte, onu yutmayan Irina’nın dileğiyle yaşamıyor …

Kutular Sara Carbonero: Düğün Gizemi

Önümüzdeki 7 Temmuz San Fermin gibi önemli bir günde Toledo’da bir çiftlikte evleneceklerini söylediler. Ancak kalbin önemli bir aracı her şeyi inkar etti ve hiçbir ipucu vermiyorlar. Net görünen tek şey, Iker’ın ona bu durumlar için özel bir Cartier imzalı nişan yüzüğü vermiş olmasıdır.